O Nas

Prowadzimy kuźnię Ferrum Deco już od wielu lat, cały czas udoskonalając swoje umiejętności. Nasze prace opieramy przede wszystkim na tradycyjnych technikach kowalstwa artystycznego. Odkąd metal przestał być dla nas jedynie ciężkim, sztywnym i zimnym surowcem, zaczęliśmy postrzegać go, jako przepustka do niewyobrażalnych możliwości. W końcu nasza wyobraźnia oraz naszych Klientów, jeszcze nie spotkała się ze stanem wyczerpania pomysłów.

Kowalstwo artystyczne, a sztuka użytkowa

Kowalstwo artystyczne umożliwia nam stworzenie niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju przedmiotów, które spełniają dwie funkcję: estetyczną oraz użytkową.

Połączenie sztuki z praktycznością nie tylko stało się naszym sposobem na życie, ale również pozwoliło na przekonanie innych, że coś z czego korzystamy na co dzień, może posiadać w sobie chociaż krztę z artystycznego świata.

W ten sposób mogliśmy stworzyć między innymi elementy architektury ogrodowej, takie jak bramy wjazdowe, latarnie, czy meble ogrodowe. W naszym dorobku znajdują się także elementy architektury mieszkalnej, a wśród nich schody metalowe, wieszaki bądź metalowe półki. Na tarasy lub balkony realizujemy dekoracyjne balustrady z motywami roślinnymi lub kwiatowymi.

Nieważne, czy posiadamy zamówienie na bramy kute, czy też może inne dekoracje ogrodowe, takie jak latarnie, ławki lub krzesła. Do każdego zlecenia przygotowujemy się z takim samy, czyli z maksymalnym zaangażowaniem. Rozpoczynając swoją pracę od szkicu, konsultując ewentualne poprawki, by następnie płynnie przejść do realizacji zatwierdzonego projektu. W każdy przedmiot, w każdy element architektury wkładamy wiele pracy, precyzji oraz zbieranego przez lata doświadczenia.

Zapraszamy do współpracy

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, wykonywanym przez nas Kowalstwem Artystycznym. W kuźni Ferrum Deco, można znaleźć nie tylko kilogramy nieprzetworzonego żelaza, ale przede wszystkim mnóstwo pasji, niegasnącej tradycji, a także kolejne powstające realizacje, z których jesteśmy naprawdę dumni.