O Firmie

 

Odnalezienie pasji w tradycji

Nasza kuźnia Ferrum Deco powstała w wyniku pasji do tradycji kowalstwa artystycznego. W każdy powstający nowy przedmiot wkładamy nie tylko siłę fizyczną i zdobywane przez lata umiejętności. Jesteśmy mocno zaangażowani dając z siebie mnóstwo serca oraz wyobraźni, dokładając wszelkich starań, by w nowo powstających formach wkuć rozżarzoną historię, która przetrwa przez długie lata…

Sztuka użytkowa

Naszą misją jest przełożenie artystycznej sfery w przedmioty codziennego użytku. Dlatego kowalstwo artystyczne odnajduje się doskonale w architekturze, w obiektach sakralnych, a także parkach i ogrodach. Jesteśmy twórcami takich elementów architektury jak schody metalowe, które przepięknie zdobią duże przestrzenie w domach i lokalach użytkowych, takich jak restauracje, czy hotele. Wykonujemy zdobione balustrady balkonowe i tarasowe. W naszym dorobku znajdują się także bramy wjazdowe, które mocno wyróżniają się od tych wykonywanych na linii produkcyjnej. Staramy się, by wszystkie bramy kute, jak i również pozostałe elementy architektury ogrodowej, mieszkalnej lub użytkowej, wyróżniały się indywidualnym charakterem i niepowtarzalnym stylem.

Kowalstwo artystyczne

Motywy kwiatowe, zwierzęce, sakralne bądź roślinne, przypominające winogrona, liście lub pnącza. Sugerujemy się nie tylko własną pomysłowością, ale nade wszystko stawiamy oczekiwania naszych Klientów, spełniając ich najbardziej wymarzone projekty. Współpracujemy z naszymi Klientami już od samego powstawania pomysłu, na stworzenie przedmiotu lub elementu architektonicznego z kutego żelaza, aż po jego doskonałą oraz precyzyjną realizację. Cieszymy się na widok zadowolonych właścicieli nowych, a jednak charakternych wyrobów.

Otwarci na współpracę

Nasza pracownia Ferrum Deco na stałe znajduje się w Białymstoku. Lokalizacja blisko wschodniej granicy, nie ogranicza nas w przyjmowaniu zleceń z terenu całej Polski. Możemy poszczycić się także tym, że nasze prace tworzymy również na specjalne zamówienia Klientów na skalę międzynarodową.